IBM Flashsystem – pomoc w zintegrowaniu zasobów pamięci masowej 

Zwiększająca się popularność złożonych systemów IT i powiązana z tym transformacja cyfrowa sprawiają, że w wielu przedsiębiorstwach szuka się rozwiązań, z zastosowaniem jakich można będzie integrować rozproszone zasoby pamięci masowej. Ułatwia to na przykład wykorzystanie IBM Flashsystem, czyli pojedynczej, jednolitej platformy stworzonej właśnie w tym celu. Rozwiązanie to pozwala znacząco odciążyć administratorów i poprawia funkcjonowanie systemów IT przy równoczesnej redukcji kosztów w konkretnym przedsiębiorstwie. 

Idealne rozwiązanie dla dowolnych przedsiębiorstw 

IBM Flashsystem jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych, średnich, jak i większych przedsiębiorstw. Wynika to z tego, iż platforma wzorcowo współpracuje z dowolnymi pamięciami chmurowymi, wydajnie upraszczając już tę infrastrukturę jaka funkcjonuje do tej pory. W związku z tym, z IBM Flashsystem można korzystać w systemach chmurowych, centrach danych, jak i w systemach hybrydowych. 

Do najważniejszych funkcjonalności IBM Flashsystem zaliczają się:  

 • możliwość korzystania z interfejsów NVMe powiązanych z szybką pamięcią;
 • wykorzystanie modułów bezpośrednio poprawiających kompresję danych;
 • użycie rozwiniętych mechanizmów Distributed RAID, zabezpieczających dane
  w przypadku, gdyby doszło do awarii;
 • imponująca pojemność, wydajność i przepustowość;
 • wykorzystanie mechanizmów predykcyjnych sztucznej inteligencji Storage Insights. 

Korzyści wynikające z zastosowania platformy IBM Flashsystem 

Eksperci z branży przede wszystkim podkreślają, że Flashsystem pozwala na jednoczesne zmodernizowanie pamięci masowej, przy poprawie odporności danych i zminimalizowaniu kosztów powiązanych z ich przechowywaniem. To natomiast przekłada się na:

 • zredukowanie wydatków w przedsiębiorstwie z uwagi na wyeliminowanie konieczności zakupu dodatkowych pojemności;
 • podniesienie efektywności działania inżynierów, którzy mogą skupić się na innych działaniach;
 • zmniejszenie częstotliwości pojawiania się przestojów, wynikający z tego, że system samodzielnie wykonuje aktualizacje, poprawki, czy inne prace w obrębie pamięci masowej;
 • poprawa wydajności aplikacji i związany z tym podwyższony poziom cyberbezpieczeństwa;
 • szybkie wykrywanie luk i zagrożeń w zabezpieczeniach.

Jeśli więc przedsiębiorca zastanawia się, czy wdrożyć platformę zwiększającą wydajność
i obniżającą koszty pamięci masowej, to podane powyżej korzyści powinny rozwiać jego wątpliwości. 

Nowa generacja pamięci masowej

Pojawiające się systematycznie aktualizacje IBM Flashsystem są przejawem nowej generacji w pamięci masowej. Jest to istotne, ponieważ każdego roku zagrożenia dla środowiska IT są coraz większe. Cyberbezpieczeństwo staje się prawdziwym wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy w przypadku ataku hakerów musieliby się zmierzyć ze sporymi wydatkami.
Programy biznesowe, aplikacje mobilne, poczta elektroniczna, czy social media wytwarzają spore ilości danych, jakie należy właściwie przechowywać, przetwarzać i zabezpieczać. Wysoki poziom ochrony danych, wynikający z zastosowania macierzy IBM wspierają rozbudowane algorytmy, wobec czego nie ma problemu z funkcjonowaniem w środowisku chmurowym. Rozwiązania zastosowane w IBM Flashsystem bardzo dobrze rozpoznają problemy powiązane z wydajnością konkretnych systemów. Dzięki temu dana firma staje się odporna na cyberataki, a jej właściciele spokojnie mogą koncentrować się na wytyczaniu
i realizacji celów biznesowych podwyższających ich rangę w konkretnej branży. 

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wdrożenie IBM Flashsystem powiązane jest stricte z podwyższeniem poziomu bezpieczeństwa w danej firmie. Pamięci masowe platformy automatycznie szyfrują dane, sprawnie wykrywając złośliwe oprogramowanie, jeśli się tylko pojawi. To umożliwia utrzymać wysokie standardy wydajności w przechowywaniu danych, niezależnie od tego, jaka jest struktura konkretnej firmy. Nowocześnie opracowane funkcje pozwalają wykrywać wszystkie uszkodzenia danych, tworząc równocześnie kopie zapasowe. Jeśli zaś dojdzie do cyberataku, to z IBM Flashsystem możliwe jest sprawne odzyskanie wszystkich danych.